Türkiye ve Kaş gezisi için gezilecek görülecek en iyi yerler hakkındaki yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Antik Likya şehrinin önde gelen şehirlerinden biri olan ve Antalya’nın batısında bulunan Kaş, harika coğrafyası ile siz ziyaretçilerini büyülemeye hazır. Işık Ülkesi olarak da bilinen Kaş, tarih boyunca Likya, Yunanistan ve Roma’ya kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve sınırı boyunca uzanan masmavi Akdeniz ve Toros Sıradağları ile büyüleyici bir güzelliğe sahip. Kaş’a Antalya Havalimanı’ndan kalkan minibüslerle veya Antalya Terminali’nden kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Dar sokaklarındaki taş evlerin balkonlarından sarkan çiçekleri, limanına demirlemiş yatları, balıkçı tekneleri ve kayıkları ile hoş anlar geçirecek ve tarihte yolculuğa çıkacaksınız. İlçe aynı zamanda su sporları için de oldukça ideal bir bölge ve Türkiye’nin en iyi dalış alanlarından biri olarak kabul edilmekte. Scuba diving, yamaç paraşütü, kano, yürüyüş ve dağcılığa kadar birçok su ve doğa sporu ile ilgilenebilirsiniz. Kaş’ın yakınında ayrıca harika güzellikte bir körfez etrafına kurulmuş olan Kalkan, limanı ile ön plana çıkmakta ve buradan Güvercinlik Mağarasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaş’ın yakınlarında bulunan başka bir ilgi çekici yer ise, ağaçlarının altında uzanıp soluklanabileceğiniz ve nehrin akışını izleyebileceğiniz Saklıkent. Buraların yanı sıra gitmenizi tavsiye ettiğimiz başka bir yer de, bir tepe eteğinde bulunan tam on bin kişi kapasiteli antik Patara Tiyatrosu. Patara dışında görmenizi mutlaka önerdiğimiz yerler de antik Antiphellos şehri, antik çağlardan günümüze ulaşmayı başarmış Likya lahitleri ve M.Ö. 1. Yüzyılda inşa edilmiş olan antik Kaş tiyatrosu.Kaş gezilecek yerler yazımızı okumaya devam edin…

Fark edeceğiniz gibi Kaş, inanılmaz zenginlikte bir tarihe sahip ve görebileceğiniz yerler, yukarıda saydıklarımızla sınırlı değil. Bölgenin tarihi ile daha da ilgileniyorsanız Xanthos, Komba ve Kandyba antik yerleşim yerlerini görmelisiniz. Kaş en iyi yerler den biri ise, Kaş’tan tekne ile ulaşabileceğiniz ve inanılmaz güzellikte manzaralar seyredebileceğiniz bir kaleye sahip olan Kaleköy. Bu bölgeyi Kaş görülmesi gereken yerler listenize mutlaka ekleyiniz !

Antalya’daki diğer ilçeler kadar olmasa da, Kaş’ta da gece hayatına takılmak isteyenler için seçenekler mevcut. Gidebileceğiniz yerler arasında, rock müzik sevenler için Mavi Bar’ı; hoş müzikler dinleyip lezzetli pizzalarından tadabileceğiniz Dejavu’yu, kaliteli canlı performanslara tanıklık edebileceğiniz Echo Bar’ı, sabaha kadar dans edip eğlenmek istiyorsanız Red Point’i, Kaş’ın en eski barı olma özelliğine sahip Old House Bar’ı ve 80’ler ile 90’lar Türkçe pop müziklerini dinleyip nostalji yaşamak isteyenler için de No 11’i tavsiye ederiz.

Kaş aynı zamanda yıl boyunca farklı festivallere de ev sahipliği yapmakta. Gidebileceğiniz en iyi festivaller içinde; her yıl Eylül ayında yapılan ve ziyaretçilerine unutulmaz hatıralar bırakan Kaş Likya Kültür ve Sanat Festivali; yine her yıl 1 Temmuz’da yapılan ve Kaş’ın harika denizinin tanıtıldığı Kalkan Deniz Festivali ve farklı daha birçok festival var.

Umarız Kaş gezilecek yerler yazımız sizin için faydalı olmuştur, tatil planını yapmadan önce aşağıdaki paylaşımlarınızı da incelemenizi tavsiye ederiz:

Rate us and Write a Review

Your Rating for this listing

angry
crying
sleeping
smily
cool
Browse

Your review recommended to be at least 140 characters long

building Own or work here? Claim Now! Claim Now!

Claim This Listing